خونریزی اوایل بارداری

* به متخصص زنان یا اورژانس زایمان نزدیک منزلتان، مراجعه کنید.
* استراحتان را بیشتر کنید. منظور این است که خودتان را خسته نکنید.
* فعلاً رابطه زناشویی نداشته باشید.
* سعی کنید استرس را کنترل کنید. با نگرانی، کمکی به خود یا جنینتان نمی‌کنید. در این زمینه از همسر یا دوست نزدیک خود کمک بگیرید.
* مراقب باشید دچار یبوست و نفخ نشوید.

مصرف این خوراکی‌ها را از برنامه غذایی‌تان حذف نکنید:

* مواد نفاخ مثل نخود و لوبیا
* مواد قاعده آور مثل کنجد، شنبلیله، کرفس و زعفران
* آبمیوه‌هایی مثل آب انار، آلبالو و زرشک
* سیر و پیاز خام یا زیاد
* مواد لعاب‌دار

444393 نفر

پیشنهاد شده توسط

ترشحات زیاد واژن در بارداری

در بارداری ترشحات سفید بدون بو و رنگ و سوزش و خارش بیشتر از قبل می‌شود که طبیعی است. البته محیط واژن خانم باردار مستعد عفونت‌های قارچی است. برخی توصیه‌ها برای بهبود این وضعیت را می‌توان چنین برشمرد:
1- به بیمارانی که ترشحات زرد بدون سوزش و خارش دارند توصیه می‌شود بعد از طهارت با آب، خودشان را با آب و سرکه بشویند. دهانه واژن را هم کاملاً از سرکه خشک نکنند. آب ۳ واحد + سرکه سفید ۱ واحد

زمان توصیه شده برای مصرف کندر به قصد تأثیر بر تکامل مغزی جنین، تنها در نیمه دوم ماه سوم بارداری است و مصرف آن باید به‌صورت جویدنی باشد، نه خوردنی و به مدت ۱ تا ۲ هفته و روزی یک نخود جویده شود. توجه کنید مصرف کندر در سایر ماه‌ها ممکن است با عارضه همراه باشد

2- اگر فقط خارش بیرون واژن وجود دارند پماد موضعی کلوتریمازول نیز تجویز می‌شود.
3- در موارد خارش و سوزش داخل واژن و مخصوصاً ترشحات پنیری شکل واژینال، نیاز به مصرف کرم داخل واژنی کلوتریمازول است. اپلیکاتور را به اندازه ۱ بند انگشت داخل کنید.
4- قرص‌های پروبیوتیک برای کسانی که ترشحات زیاد و عودکننده دارند خوب است، مثلاً کپسول خوراکی لاکتوفم یا شیاف واژینال لاکتوواژ. خوردن ماست پروبیوتیک هم تأثیر مشابهی دارد.
در طب ایرانی، برای کاهش خارش واژن شستشو یا نشستن در آب هندوانه یا گل سرشور یا دوغ و گلاب، همچنین گذاشتن 1 تکه هندوانه با مقداری ماست شیرین روی پد و پوشیدن شورت توصیه می‌شود. (این درمان حتما باید با مشورت پزشک متخصص طب سنتی باشد)

توصیه‌های طب سنتی در بارداری

در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی، معده ضعیف می‌شود و قدرت هضم کاهش می‌یابد. در نتیجه عوارضی مانند ویار بارداری، سوزش سر دل، ریفلاکس و تمایل به خوردن مواد غیر غذایی مانند خاک افزایش می‌یابد. در طب سنتی مصرف بعضی خوراکی‌ها به خانم‌های باردار از جمله مویز، به شیرین، سیب شیرین، گلابی، بادام و انار میخوش توصیه می‌شود. این مواد در عین داشتن هضم راحت، مقوی معده هستند و باعث برطرف شدن ویار بارداری می‌شوند. همچنین حافظ جنین هستند و از سقط جلوگیری می‌کنند. مصرف غذاهایی با هضم راحت و سریع که در طب سنتی تحت عنوان غذاهای لطیف، از آن‌ها نام برده می‌شود مانند گوشت بره، بزغاله و پرندگان کوچک (مرغ، کبک و بلدرچین) توصیه می‌شود.
خانم‌های باردار باید از مصرف مواد خیلی سرد مانند آب یخ، برف و یخ، همچنین مواد غذایی خیلی شیرین و چرب بپرهیزند و سرکه، لوبیا، باقالی، نخود، کنجد، کرفس، ترب، سیر و پیاز خام را از رژیم غذایی‌شان حذف کنند.
در طب سنتی غذاهای تند و تلخ مثل فلفل، دار فلفل، زیتون خام و سبزیجاتی مانند رازیانه، شنبلیله، کافشه، یونجه، گل ختمی و گل پنیرک می‌توانند عوارض جبران‌ناپذیری برای مادر و جنین داشته باشند.